Prevzatie stavby vyžaduje pozornosť

Blíži sa finále - po dokončovacích prácach, dokončení rozvodov, povrchových úpravách a položení podláh je čas sa nasťahovať. Predtým ako si s úľavou oddýchnete vo svojom vysnívanom dome, skúste na záver sústrediť všetky sily. Čaká vás prevzatie diela od stavebnej firmy a kolaudácia.

ODOVZDANIE

  • Prevzatie domu
  • Kolaudácia

Prevzatie domu je jedným z kľúčových momentov stavby. Zhotoviteľ (dodávateľ stavby) je povinný predať dielo objednávateľovi /stavebníkovi. Termín si obe strany dohodnú vopred.

Ak je dielo v súlade so zmluvou čo sa týka rozsahu a kvality prevedenia, je objednávateľ povinný dielo prevziať. V opačnom prípade sa spíše o zistených závadách/nedostatkoch protokol.

  • Zkontrolujte všetky potrebné dokumenty

  • Neponáhľajte sa - nechajte si na prehliadku dostatok času

  • Ak stavbou naozaj "nežijete", prizvite odborníka

Zamerajte sa na detaily!

Pri preberaní domu sa zamerajte na detaily a ak sa ponáhľate s kolaudáciou, skontrolujte si ako všetky stavebné prvky (zábradlia, vodoinštalácie ...), tak dokumentáciu (tlakové skúšky, revízie elektrických zariadení ...).

Prihláste sa, prosím...

Aby ste mohli využívať aplikáciu “Sprievodca stavbou”, musíte sa najprv prihlásiť. Pokiaľ ešte nemáte svoj užívateľský profil, zaregistrujte sa. Registrácia vám nezaberie ani minútu. Ďakujeme.

Registrovať Zabudnuté heslo